Morsmålsdagen – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego: Wierszo-czytanki

20160220_124349Serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy tak licznie odwiedzili nas w ubiegłą sobotę, aby wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W centrum uwagi znalazł się język polski, do czego wydatnie przyczynił się nasz wyjątkowy gość – aktor teatralny Piotr Szulc – oraz stowarzyszenie iNorge, z którym Biblioteka w Sandnes miała przyjemność współpracować przy kilku innych okazjach.

Wierszo-czytanki i rymowanki

Piotr Szulc zaangażował w swój występ niemal dwieście osób w wieku od zera do kilkudziesięciu lat. Pomogły w tym – oprócz samego talentu aktorskiego, rzecz jasna – fragmenty zaprezentowanej literatury: polskie wiersze, «łamacze języka»  i rymowanki. Wszystko to wprawiło w świetny humor zarówno dzieci jak i dorosłych.

Z pewnością nie było to ostatnie polskie wydarzenie w bibliotece, a w oczekiwaniu na kolejne – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną. Przypominamy też, że w bibliotece można wypożyczać książki w języku polskim. Jeśli interesują Państwa pozycje, których w naszych zbiorach nie ma, prosimy o złożenie zamówienia. Można to zrobić przez telefon (51 68 37 50), za pośrednictwem poczty elektronicznej (biblioteket@sandnes.kommune.no), bądź na miejscu w bibliotece.

Jeszcze raz zachęcamy do odwiedzin i dziękujemy Państwu, stowarzyszeniu iNorge, a przede wszystkim Piotrowi Szulcowi za tak miły Dzień Języka Ojczystego.

IMG_1217

20160220_121346

 

*****

 

På lørdag den 20. februar feiret vi Morsmålsdagen og polsk var det språket som var i fokus denne gangen. Hovedgjesten var polsk teaterskuespiller, Piotr Szulc, som leste høyt fra forskjellige barnedikt. Arrangementet var i regi av biblioteket og foreningen iNorge, som vi fra før hadde et veldig fint samarbeid med.

Takk til alle (nesten 200 gjester!) som besøkte oss. Det var helt fantastisk 🙂

 

 

Reklame

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s